Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 odnieśli seniorzy Świtu Krzeszowice. Jak wiadomo początek rundy był bardzo obiecujący albowiem nasza drużyna zremisowała 4:4 na bardzo trudnym terenie Piasta Wołowice . chociaż do zwycięstwa nie dużo zabrakło. Potem nastąpiła czarna seria dla naszego Klubu . Porażka z Nadwiślanem 3:5 u siebie , potem porażka z Kmitą Zabierzów na wyjeżdzie 1:3, następnie porażka u siebie 1:5 z Kaszowianką Kaszów . Czarna seria była spowodowana licznymi kontuzjami, wykluczeniami za kolejne kartki oraz zmianą trenera . Dzisiejsza wygrana daje podstawy do optymizmu i przekonania, że nowy trener poukładał i zmotywował zespół na tyle, żeby w dalszych meczach było już tylko lepiej. Naszych seniorów nie trzeba zbytnio przekonywać do ambitnej i zaciętej walki o każdy punkt dający spokojne i pewne utrzymanie w klasie okręgowej. Kibice Świtu wiedzą, że ci zawodnicy , którzy grają w drużynie pozostali w Klubie bądż powrócili z innych drużyn z wypożyczenia aby ratować i pomóc  w utrzymaniu klasy okręgowej dla  tak zasłużonego Klubu, w jego bardzo trudnej sytuacji finansowej.  Wszyscy wiemy doskonale , że jest bardzo wielu zawodników - wychowanków GKS Świt Krzeszowice  , dla których gra w tej drużynie to zaszczyt i honor. Wielu z nich chętnie by wróciło i pomogło ale w tej chwili nie ma takiej możliwości jednak sercem są ze Świtem. Tak jak mówią zawodnicy " siła, honor ambicja - Świt , Świt GKS "