Stare powiedzenie mówi, że nie ważne jak się zaczyna tylko jak kończy ligowy pojedynek. Jak wiemy początek meczu dla naszych zawodników był trudny albowiem już od 13 minuty drużyna gości objęła prowadzenie po strzale Karola Sieranta. Po stracie bramki kibice Świtu Krzeszowice mieli obawy o losy tego pojedynku a co za tym idzie bali się straty kolejnych punktów i dużej straty pnktowej do strefy dającej utrzymanie zespołu  w klasie okręgowej. Jak się póżniej okazało obawy były płonne ponieważ zawodnicy Świtu zaczęli grać coraz lepiej z minuty na minutę.  Tuż przed przerwą Piotr Deryniowski wyrównał wynik spotkania na 1:1. Druga połowa meczy to jeszcze lepsza gra naszej drużyny co zaowocowało zdobyciem kolejnych dwóch bramek przez Grzegorza Krzysiaka w 63 i 76 minucie meczu. Walka trwała do końca spotkania jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć więcej bramek i mecz zakończył się wspaniałym dla gospodarzy wynikiem 3:1. Brawo panowie jesteśmy z was dumni i wdzięczni  za to , że mimo trudych warunków bronicie nasz wspaniały Klub przed spadkiem do klasy A. Świt, Świt GKS - siła, honor , ambicja.