W sobotę o godzinie 16 zawodnicy  I drużyny wybiegli na murawę Klubu sportowego Orlęta Rudawa by w małych derbach  rozegrać kolejne zawody w ramach rozgrywek kl A. Zawody obfitowały w duża ilość akcji .Pierwszego gola w tym meczu zdobyli zawodnicy  Orląt Rudawa ,trenowani przez byłego zawodnika Klubu Świt  Chlipałę .Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać  w  dobrze zorganizowanej akcji piłka uderzona przez naszego zawodnika Krzysztofa Księżyca wpadła do bramki .Niestety  w kolejnej akcji  obrona Świtu była bardzo niezdecydowana i  stało się 2 : 1 dla Rudawy Kilka minut później  piłka uderzona głową przez naszego zawodnika minimalnie minęła prawy słupek bramki . Później  strzelali już tylko zawodnicy Orląt Rudawa .Pomimo zmian jakie dokonał trener Przygodzki  wynik ,nie uległ zmianie. Ostatecznie Świt przegrał 5 : 1 Z przykrością należy zaznaczyć że zawodnicy Świtu nie wykazali się w tym mecz właściwym zaangażowaniem i popełniali  dużą ilość  błędów które skrzętnie wykorzystywali  byli  zawodnicy  Świtu  Krzeszowice. Warte odnotowania jest to że w końcówce meczu wszedł do gry rekonwalescent Mateusz Trędota i był jednym  z wyróżniających się  zawodników. Brawo Mateusz.  Następny mecz zawodnicy Świtu zagrają  na swoich obiektach w sobotę tj 28.09.2019 roku  o godzinie  16.00. Przeciwnikiem będzie drużyna Maszyc.  Zapraszamy.