GKS Świt Krzeszowice po bardzo ambitnej walce do końca pożegnał się z IV ligą.
Mimo spadku wszystkim grającym zawodnikom należą się słowa podziękowania i najwyższego szacunku. Na przekór bardzo trudnej sytuacji finansowej i organizacyjnej w Klubie walczyli ambitnie do samego końca. Mało tego , grając za darmo szukali sponsorów , zawodników i ludzi przyjażnie nastawionych do naszego Klubu.Często na mecze jeżdzili swoimi samochodami ponieważ nie było pieniędzy na busa Do końca mieli nadzieję na pozostanie w elitach IV ligi. Spadli ale serducho jakie pokazali grając dla GKS Świt - swojej ulubionej drużyny pozwala zaszeregować ich w śród najlepszych i najwierniejszych zawodników naszego Klubu. Pragnę w tym miejscu w imieniu najwierniejszych działaczy, zawodników , kibiców GKS Świt oraz włansym gorąco podziękować całej drużynie a w szczególności : Pawłowi Gawęckiemu, Tomaszowi Wróblowi, Mateuszowi Marszałkowi, Arturowi Mucha, Jakubowi Marszałkowi,Michałowi Knclerzowi, Krzyśkowi Strzebońskiemu, Ryśkowi Krzyściakowi no i oczywiście grającemu trenerowi Piotrowi Chlipała,. Mam nadzieję, że jeszcze wrócicie do naszego Klubu. Spadek no cóż takie rzeczy się zdarzają . Teraz ważne , żeby poprawić sytuację finansową w GKS Świt , odbudować drużynę seniorów tak aby godnie reprezentowała tak zasłużony dla Krzeszowic Klub.
Teraz nowo powstająca drużyna oparta jest na doświadczonych byłych zawodnikach Świtu , którzy wrócili z okolicznych drużyn.
W sytuacji gdy drużynie seniorów zagroziło wycofanie z rozgrywek z powodu braku zawodników z pomocą przyszli :
Derniowski Piotr, Dąbek Dominik, Armatys Arkadiusz, Armatys, Grzegorz, Kuflik Sebasyian ( powrót z Iskry Radwanowice), Zając Michał ( były zawodnik Orła Piaski Wielkie), Pałka Przemysław i Kołodziej Wojc iech ( Tęcza Tenczynek) Krzysztof Ślusarczyk ( Victoria Zalas ),Sliwiński Mateusz ( Kmita Zabierzów, Sankovia Sanka ), Jacek Kot były barzo dobry i bramkostrzelny zawodnik Świtu Krzeszowice. W drużynie pozostał utalentowany wychowanek, drugi bramkarz poprzedniego sezonu Kamil Kłosowski. Pokazał się również w drużynie seniorów na sparingu najskuteczniejszy zawodnik drużyny Oldbojów Łoboz Jan , który zaprezentował się z dobrej strony. Oprócz w/w zawodników do dyspozycji trenera seniorów Kazimierza Śliwińskiego pozostają również utalentowani młodzi wychowankowie Klubu Obodziński Jakub, Kobierecki Damian, Knapczyk Arkadiusz, Puchalski Damian, Kwiecień Jakub , Godyń Jakub oraz Kalemba Bartosz.
Pierwsze rozegrane mecze sparingowe pokazały , że tworzy się dobra ekipa, która powinna skutecznie powalczyć w klasie okręgowej,